نمایش تعداد مطلب
آشنایی با نمای رومی (کلاسیک)

نمای رومی یکی از متداولترین سبک های طراحی نمای ساختمان است که در حال حاضر در کشور عزیزمان ایران بسیار رواج یافته است. نمای رومی بر مبنای پوشش تمام و یا بخش اعظمی از نمای ساختمان با سنگ تراورتن ایجاد شده است. اولین تصور و برداشت شما از یک ساختمان چیست؟ مطمعناً نمای آن ساختمان است. نمای خارجی ساختمان در بحث دکوراسیون منزل از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، نمای رومی که به نمای کلاسیک هم شناخته می شود به دلیل داشتن شاخصه های زیبایی متعدد، افراد زیادی را به خود جذب می کند. نمای رومی به خاطر معماری تقریباً پیچیده و استفاده از سنگ های مختلف تراورتن به گونه ای در تصور عموم، مخصوص ساختمان طبقه مرفه جامعه نقش یافته و لذا طراحی به سبک نمای رومی مورد استقبال ویژه ای قرار گرفته است.


1397/3/23
ادامه مطلب
چرا باید از سنگ طبیعی در ساختمان خود استفاده کنیم؟

این سوال همیشگی معماران و طراحان است که چرا باید از سنگ طبیعی در ساختمان خود استفاده کنیم؟ همانطور که می دانیم استفاده و یا عدم استفاده از سنگ طبیعی و استفاده از متریال های جایگزین، یکی از موضوعات داغ روز دنیاست که بحث های پر مجادله ای را با خود به همراه دارد. اگر به دنبال استدلال های خوب در مورد علت انتخاب سنگ طبیعی هستید، دلایل زیر را با هم مرور می کنیم.


1397/3/13
ادامه مطلب
آنچه از سنگ مرمر باید بدانیم؟

سنگ مرمر از ریشه یونانی گرفته شده و به معنی درخشان و با نام تجاری انیکس شناخته می‌شود. سنگ های مرمر، نوعی سنگ آهکی است. قابلیت صیقل پذیری این سنگ‌ها بسیار بالاست و تا حد جلای آیینه‌ای قابل صیقل می‌باشند. این سنگ‌ها دارای کانی‌ها و رنگ‌های مختلفی می‌باشند و خصوصیات اصلی آن‌ها شامل رنگ زیبا و جلای خوب می‌باشد. سنگ های مرمر چندین دهه است که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع از سنگ‌ها به‌طور ویژه در دکوراسیون، پله‌ها، نمای داخلی، ستون و کف کاربرد دارند. سنگ‌های مرمر به‌عنوان مواد اولیه منحصر به فرد، در تزئین ساختمان‌های بزرگ و مجسمه‌ها به کار می‌روند. در ۱۵ تا ۲۰ سال اخیر به دلیل افزایش روزافزون صنایع مختلف، سنگ‌های تزئینی و قیمتی، پاسخگوی نیازها نبوده است. هم اکنون بسیاری از خدمات کف سابی برای این نوع سنگ انجام می گردد. سنگ مرمر در واقع نوعی سنگ آهک است که به رنگ‏های گوناگون یافت می‏شود. مرمر سفید از زمان‏های گذشته در ساختمان سازی کاربرد داشته است. مصری‏ها و یونانی‏ها از این سنگ برای ساختن معابد خود استفاده می‏کردند. این سنگ معمولا در برابر گرما، سرما و باران مقاوم است.


1397/2/3
ادامه مطلب
بهترین و مناسب ترین سنگ برای ساختمان سازی کدام است؟

سنگ‌ها بر اساس کاربرد، مصارف ویژه‌ای دارند. یکی از پرکاربردترین مکان هایی که از این محصول طبیعی استفاده می شود، در صنعت ساختمان‌سازی می باشد. لذا بسیار بااهمیت است که بدانیم کدام سنگ، با چه جنسی و برای کدام قسمت یک ساختمان کاربرد دارد؟

به طور کلی می توان گفت: سنگ‌های نما (داخل و خارج) باید بدون ترک، شیار، شکستگی، رگه‌های سست، پوسیدگی و خلل و فُرَج باشد. در واقع سنگ خوب سنگی است که جاذب آب زیاد نبوده و تحمل بالایی در مقابل محیط‌های طبیعی، شیمیایی و سایش داشته باشد.


1396/9/5
ادامه مطلب
آشنایی با پیشینه سنگ های ساختمانی

بدون تردید سنگ یکی از ابتدایی‌ترین مصالح ساختمانی است که انسان برای ساختن ابزار و پناهگاه‌ها و رفع نیاز خود از دیرباز تاکنون در حال استفاده از آن می باشد.


1396/6/26
ادامه مطلب